fbpx

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16, 17-18 lat

17 grudzień 2023

Zarówno Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat jak i Juniorów 17-18 lat stały na wysokim poziomie. Nie brakowało bardzo dobrych wyników z rekordami Polski włącznie. Jak na tle krajowej czołówki wypadli pływacy Korony-Swim?

Zimowe Mistrzostwa Juniorów 17 i 18 letnich odbyły się w dniach 15-17 grudnia w Olsztynie. W Aquasferze rywalizowało dwóch naszych reprezentantów.

Szymon Grot

Szymon wystartował w trzech konkurencjach: 50 i 100 dowolnym oraz 50 motylkiem. W każdej z nich pomyślnie przeszedł eliminacje, ustanawiając przy okazji swoje nowe rekordy życiowe. Popłynął trzy razy w Finałach B.

Kacper Jasiński

Kacper wystartował na 200 klasycznym oraz 200 zmiennym. Również ukończył zawody z nowymi życiówkami. Na 200 zmiennym popłynął w Finale B kończąc go na 3 miejscu. Trzeba jednak dodać że Kacper na tych zawodach nie był w pełni sił. Tuż przed ich rozpoczęciem dopadła go choroba. Z tego powodu w ogóle nie wystartował w pierwszym dniu na 50 klasykiem. W kolejnych dniach stawał na słupkach startowych ale z całą pewnością nie mógł pokazać pełni swoich możliwości.

W tym samym czasie w Bydgoszczy rywalizowali 16-latkowie. Na pływalni Astoria mieliśmy tylko jedną reprezentantkę.

Karolina Sell

Karolina wystartowała na wszystkich dystansach stylu dowolnego. Najwyższą, 18 lokatę wywalczyła w wyścigu na 800 metrów.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz ich trenerowi Tomaszowi Żmiejko. Teraz czas na przerwę, regeneracje i ładowanie baterii na kolejne starty już w nowym sezonie.

 
Wyniki MP-16 Wyniki MP-17-18