fbpx

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat oraz Juniorów 15 lat

10 grudzień 2023

W dniach 8-10 grudnia nasi zawodnicy 14 i 15-letni brali udział w Zimowych Mistrzostwach Polski. 14-latkowie rywalizowali w Poznaniu, a 15-latkowie w Gliwicach.

Aleksandra Prasał, Oliwia Piwońska, Maja Chrabąszcz oraz Maksymilian Konopka, czyli rocznik 2009, swoje starty na „Termach Maltańskich” mogą zdecydowanie zaliczyć do udanych.

Aleksandra Prasał

Ola startowała w czterech konkurencjach w których wywalczyła 3 medale. Dwa złote na 100 i 200 grzbietem oraz srebrny na 100 zmiennym. Wyniki Oli w grzbiecie (100 i 200m) to nowe rekordy województwa od 14 lat do seniora! Wynik w zmiennym (100m) to rekord województwa w kategorii 14, 15, 16-lat. Są to oczywiście zarazem rekordy klubu od 14 lat w górę. Wyniki Oli są tym bardziej zadowalające, gdyż nasza zawodniczka jeszcze na 3 tygodnie przed Mistrzostwami zmagała się z zapaleniem ucha i przymusową przerwą od treningów.

Oliwia Piwońska

Oliwka startowała w tych samych konkurencjach co Ola plus 200 zmienny. Zaprezentowała się świetnie. Poprawiała „życiówki” w każdym kolejnym starcie. Wystartowała w dwóch finałach A. Na 200 zmiennym wypływała 8 miejsce a na 100 zmiennym 9 miejsce. Ponadto wygrała Finał B na 100 grzbietem.

Maja Chrabąszcz

Maja również pokazała że dobrze przepracowała okres przygotowawczy i zaprezentowała wysoką formę. W swoim ulubionym delfinie wystartowała na 50, 100 i 200m. Na 50 i 100m wywalczyła finały B a na 200m popłynęła w Finale A zajmując ostatecznie 9 miejsce. Wynik Mai z Finału A to nowy rekord klubu 14-latek.

Maksymilian Konopka

Maks również mistrzostwa może zaliczyć do udanych. Zrobił kilka fajnych rekordów życiowych i popłynął w dwóch Finałach B na 100 i 200 zmiennym, oba kończąc na 3 miejscu. Być może tym razem nie udało się Maksowi awansować do Finału A jednak dwa finały B to również duży sukces.

Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków odbyły się w tym samym czasie w Gliwicach. 

Antoni Górski

Jedynym reprezentantem Korony-Swim na pływalni "Olimpijczyk" był Antek Górski, który również zaprezentował wyoską forme. Wystartował na 50, 100, 200 motylkiem i na każdym z tych dystansów ustanowił nowe rekordy życiowe. Na 100 i 200 popłynął w Finałach A zajmując ostatecznie 8 miejsce na 200m i 10 miejsce na 100m. W rywalizacji na 50m motylkiem Antek popłynął w Finale B.

Wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom Tomaszowi Żmiejko i Bartoszowi Gałocie należą się ogromne gratulacje. Wykonali kawał dobrej pracy ze swoimi podopiecznymi o czym świadczy chociażby duża liczba nowych rekordów życiowych oraz wysokie, 12 miejsce w punktacji klubowej wśród 14-latków (na 86 klubów).

 
Galeria Wyniki MP-14 Wyniki MP-15