fbpx

O nas

Miejski Uczniowski Klub Pływacki „KORONA-SWIM” Kielce powstał w styczniu 2007 roku z przekształcenia trzech kieleckich klubów „18-NEPTUN” Kielce, „ALA”Kielce, „KORAB” Kielce. Głównym celem statutowym Klubu jest prowadzenie zajęć treningowych z uzdolnioną grupą dzieci i młodzieży szkolnej, rozwijanie ich umiejętności pływackich i przygotowanie do rywalizacji sportowej w zawodach pływackich organizowanych zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Drugim celem klubu jest prowadzenie zajęć – nauki i doskonalenia pływania dzieci i młodzieży szkolnej tak aby w kolejnym etapie były gotowe do podjęcia treningów w sekcji sportowej.

Klub zrzeszony jest w Polskim Związku Pływackim oraz w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. Mimo krótkiej historii funkcjonowania może pochwalić się licznymi sukcesami zarówno na skalę Województwa Świętokrzyskiego jak i na arenie krajowej. Najważniejsze osiągnięcia klubu były zasługą następujących zawodników: Dominik Bujak, Piotr Bujak, Dawid Gotszling, Dominika Opałko, Natalia Gaik, Bartłomiej Gibalski, Wiktoria Kaszuba, Nina Kowalik, Grzegorz Machul, Krzysztof Matuszewski, Maja Mazur, Maja Piotrowicz, Magda Sowińska, Agnieszka Sychowska.
Na szczególne wyróżnienie z racji ilości zdobytych medali Mistrzostw Polski oraz innych trofeów w zawodach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i okręgowej zasłużyli: Wojciech Zabojszcz, Marta Mikołajczyk oraz Aleksandra Jagodzka, która jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii Klubu.

Najnowszą historię Klubu tworzą zawodnicy zarówno ci już utytułowani jak Kordian Barusiński, Mikołaj Łukawski, Mikołaj Polak czy Kacper Stępniak, jak i ci którzy pracują i czekają na swoje sukcesy lub trenują dla przyjemności z uprawiania tego wspaniałego sportu.

Zajęcia treningowe odbywają się na krytej pływalni „Jurajska” w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 i prowadzone są przez doświadczonych trenerów w różnych grupach treningowych. Indywidualne podejście treningowe do każdego zawodnika oraz metody szkoleniowe stosowane przez trenerów sprawiają, że z każdym rokiem naszej działalności zwiększa się liczba dzieci uczestniczących w zajęciach. Wzrasta również liczba naszych osiągnięć w zawodach pływackich organizowanych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W okręgu województwa Świętokrzyskiego Klub jest w czołówce klasyfikacji drużynowej w kategorii dzieci i młodzików.