fbpx

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego - Kielce

29 październik 2023

W dniach 28-29.10.2023 wystartowaliśmy w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się na pływalni "Orka" w Kielcach. Do zawodów zgłosiło się 126 zawodników z 17 klubów.

MUKP Korone-Swim Kielce reprezentowało 18 pływaków, którzy zdobyli łącznie 63 medale:
23 złote, 18 srebrnych, 22 brązowe w 3 kategoriach wiekowych: Młodzik, Junior Młodszy oraz Open. W statystyce medalowej, w kategorii Młodzik, Korona-Swim Kielce zajęła pierwsze miejsce natomiast w kategorii Junior Młodszy i Open drugie.

Punktację drużynową zakończyliśmy na drugim miejscu zdobywając 182 pkt.

Indywidualnie statystykę medalową zwyciężyła Aleksandra Prasał (8 złotych medali i 1 brązowy). Ponadto nasza zawodniczka ustanowiła rekordy województwa na 100 grzbietowym (1.03.09) w kat. 14 lat i starsi oraz 100 zmiennym (1.06.39) w kat. 14/15 i 16 lat a także rekordy klubu na 50 grzbietowym (29.77) w kat.14 lat i starsi oraz 200 zmiennym (2.25.78) 14 i 15 lat.

Czwórka naszych pływaków stanęła na podium w klasyfikacji indywidualnej na najlepszych zawodników Mistrzostw za ilość zdobytych punktów FINA w 3 startach: