fbpx

Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych 14 lat w pływaniu - Olsztyn

10 lipiec 2022

Dwaj nasi zawodnicy Wiktor Bekier i Antoni Górski, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, które odbywały się w dniach 7-10 lipiec 2022 w olsztyńskiej „Aquasferze”

Już pierwszego dnia mistrzostw Wiktor Bekier zaprezentował fantastyczną dyspozycję i wygrał 800m stylem dowolnym zdobywając pierwszy po siedmiu latach przerwy tytuł Mistrza Polski dla Korony-Swim Kielce. W kolejnym dniu Wiktor w bardzo dobrym stylu przebrnął eliminacje 200m stylem dowolnym i z drugim czasem awansował do finału. W finale stoczył zacięty i wyrównany pojedynek z faworyzowanym zawodnikiem z Łodzi i wywalczył srebrny medal. Gdy wydawało się że forma jaką przygotował Wiktor z trenerem Bartoszem Gałotą pozwoli sięgać po medale w kolejnych startach, otrzymaliśmy wiadomość o kontuzji barku naszego zawodnika, która niestety wyeliminowała go z dalszej części zawodów.
Bardzo dobrą formę zaprezentował również podopieczny trenera Tomasza Żmiejko, Antoni Górski. Antek dwa razy popłynął w finale A (na 100 i 200 stylem motylkowym) i raz w finale B (na 50m stylem motylkowym). Na 200m stylem motylkowym był najbliżej medalu zajmując ostatecznie 5 miejsce. Finał 100m stylem motylkowym zakończył na 7 miejscu.

Rekordy klubu poprawione przez naszych zawodników:

Wiktor Bekier
- 200 dowolny – 2:00.63 – rekord klubu 14 i 15-latków oraz rekord okręgu świętokrzyskiego 14-latków
- 400 dowolny – 4:23.67 (międzyczas 800m) – rekord kubu 14-latków
- 800 dowolny – 8:55.75 – rekord klubu 14-latków

Antoni Górski
- 100 motylkowy – 1:01.61 – rekord klubu 14-latków

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz ich trenerom osiągniętych wyników!

 
Galeria Wyniki