fbpx

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat - Ostrowiec Św.

24 marzec 2019

W rozegranych 23 i 24 marca 2019 roku na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodach pierwszej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat udział wzięła 13-osobowa grupa zawodników Korony-Swim Kielce.

Podczas dwudniowej rywalizacji podopieczni trenera Bartosza Gałoty wywalczyli 7 medali. Cztery srebrne krążki wywalczyła Zuzanna Wójcik. Brązowe medale zdobyli Aleksandra Czerwińska oraz Dariusz Krawczyk. Brąz do medalowego dorobku dorzuciła także nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym, która popłynęła w składzie: Zuzanna Wójcik, Karolina Sell, Szymon Morawski oraz Aleksandra Czerwińska. W końcowej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 3 miejsce wśród 12-latków oraz 9 wśród 13-latków. Zawody były mocno obsadzone. Rywalizowało 193 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i mazowieckiego.
Powodem do zadowolenia jest również fakt, że każda osoba reprezentująca Koronę-Swim poprawiała swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulacje!