fbpx

Ogólnopolskie Zawody o Puchar dyrektora MOSiR - Kielce

24 luty 2019
W dniach 23 i 24 lutego 2019 na pływalni miejskiej „Orka” w Kielcach odbyły się Ogólnopolskie Zawody o Puchar Dyrektora MOSiR Kielce. Impreza zgromadziła rekordową ilość 314 zawodników i zawodniczek z 26 klubów w wieku od 9 do 12 lat.

Nasz klub reprezentowało 25 chłopców i 19 dziewcząt. Po podsumowaniu sobotnich i niedzielnych startów indywidualnych oraz sztafetowych Korona-Swim uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji medalowej również zajęliśmy trzecią lokatę. Dorobek naszych reprezentantów to 12 złotych, 14 srebrnych oraz 6 brązowych medali.

Oliwia Nega - 1 brązowy medal,
Aleksandra Czerwińska – 1 brązowy medal.

Wiele emocji zgromadzonym na trybunach kibicom dostarczyły wyścigi sztafet. Najlepiej wypadła sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym w kategorii open w składzie: Karolina Sell, Aleksandra Prasał, Aleksandra Czerwińska i Zuzanna Wójcik. Nasze zawodniczki zdobyły srebrny medal przegrywając jedynie z pierwszą drużyną Startu Mińsk. Na zakończenie zawodów oprócz pucharu za trzecie miejsce w „drużynówce” zawodnicy Korony-Swim odebrali wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego zawodnika w kategorii 9 lat otrzymał Oskar Krzysiek. Najlepszą zawodniczką w kategorii 10 lat została Ola Prasał. Drugie miejsce w kategorii chłopców 9 lat zdobył Adrian Sander. Trzecim najlepszym 10-latkiem został Jan Dąbrowski natomiast trzecim najlepszym 11-latkiem został Wiktor Bekier.
Na sukces jakim niewątpliwie jest Puchar trzeciej drużyny tych prestiżowych zawodów, zapracowali wszyscy nasi przedstawiciele. Brawa i gratulacje należą się każdemu.