fbpx

Ogólnopolskie Zawody o Puchar Dyrektora MOSiR - Kielce

11 listopad 2018

W dniach 10-11 listopada br, kielecka pływalnia „Orka” gościła na Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Dyrektora MOSiR Kielce, 162 pływaków reprezentujących 24 kluby z Polski i jeden z Ukrainy. W rywalizacji udział brali zawodnicy 12, 13, 14 i 15 letni.

Koronę-Swim Kielce reprezentowało 5 zawodniczek i 6 zawodników z roczników 2006, 2005 i 2003. Koroniarze 10 razy stawali na podium. Wywalczyli 2 złote medale, 7 srebrnych i 1 brązowy. Najwięcej, bo aż 5 razy na podium stawała Julia Michalska. Julia zdobyła cztery razy medal srebrny i raz brązowy. Jeden złoty i trzy srebrne medale zdobył Maciej Błaut. Złoty medal wywalczyła również Julia Gil. Wyniki naszych zawodników dały Koronie-Swim 8 miejsce w klasyfikacji medalowej i w punktacji klubowej zawodów. Indywidualne wyróżnienie i statuetkę trzeciej najlepszej zawodniczki w kategorii dziewcząt 13 lat, otrzymała Julia Michalska. Niewiele do podobnej nagrody zabrakło Maciejowi Błautowi, który zajął ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych chłopców 13-letnich. Drugi dzień tych zawodów przypadł na 11 listopada czyli dzień w którym obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy zgromadzeni w tym dniu na basenie zawodnicy, trenerzy i kibice odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.