fbpx

4 runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - Końskie

29 wrzesień 2018

Na pływalni w Końskich w dniu 29.09 rozegrano IV rundę Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Po raz pierwszy po przerwie wakacyjnej wzięli w niej udział zawodnicy 10-11 letni. Do zawodów zgłoszono 85 zawodników z 10 klubów pływackich.

Nasza 15 osobowa reprezentacja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując tylko Barakudzie ze Starachowic. Zawodnicy Korony-Swim 7-krotnie stawali na podium. Na najwyższym jego stopniu stawała Zuzanna Wójcik. Zuzia z wyraźną przewagą wygrała wyścig na 50m stylem motylkowym. Ponadto zajęła 3 miejsce na 100m zmiennym. Dwukrotnie na podium stawała również Aleksandra Czerwińska (2 miejsce na 100m stylem zmiennym oraz 3 miejsce na 200m stylem grzbietowym). Ola w obu startach osiągnęła rekordy życiowe. Drugie miejsce na 200m grzbietowym zajął Szymon Morawski. Nasi 10-latkowie również stawali na podium: Antek Górski zajął 2 miejsce na 50m motylkowym oraz Wiktor Bekier na 100m zmiennym także 2 miejsce. Wyraźne zwycięstwo odniosła nasza sztafeta mieszana 4x50m (Durlik, Morawski, Wójcik, Czerwińska) stylem zmiennym wyprzedzając resztę stawki o ponad 5s! Gratulujemy!