fbpx

3 runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - Staszów

19 maj 2018

Ostania przed wakacjami runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbyła się 19.05.2018 r. na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Zgłoszono do niej 85 zawodników z 10 klubów pływackich.

Nasza 14 osobowa reprezentacja zajęła w tych zawodach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy Korony-Swim 9-krotnie stawali na podium. Dwa razy na najwyższym jego stopniu stawała Zuzanna Wójcik. Zuzia w pięknym stylu wygrała wyścig na 200m stylem dowolnym. Zwyciężyła również na 50m stylem motylkowym. Dwukrotnie na podium stawała również Aleksandra Czerwińska (2 miejsce na 200m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na 50m stylem klasycznym). Karolina Sell zajęła drugie miejsce w wyścigu na 100m stylem grzbietowym. Drugie miejsce na 50m motylkiem zajął Wojciech Durlik. Trzecie miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym wywalczyła Maria Dąbrowska. Również trzecia ale na 50m stylem grzbietowym była Justyna Nowińska. Wyraźne zwycięstwo odniosła nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym. W sobotę bardzo dobrą formę zaprezentowała Zuzanna Wójcik, która na zakończenie zawodów odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki III Rundy Małej Ligi 2018. Gratulujemy!