fbpx

XI Puchar Rycerza Kmity - Zabierzów

24 kwiecień 2016

W dniach 22-24 kwietnia nasz klub po raz kolejny wziął udział w zawodach pływackich o Puchar Rycerza Kmity w Zabierzowie. Była to już 11 edycja zawodów, w której wystartowało 428 zawodników z 48 klubów z całej Polski oraz gościnnie zawodnicy ze Szwecji.

W piątek, jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, pojechaliśmy do Parku wodnego w Krakowie i bawiliśmy się na zjeżdżalniach oraz korzytaliśmy z różnych atracji wodnych. Bezpośrednio z Aquaparku starsi zawodnicy naszego klubu (Kordian Barusiński, Kacper Stępniak i Mikołaj Łukawski) wystartowali na dystansie 1500 m stylem dowolnym zdobywając odpowiednio złoty, srebrny i brązowy medal uzyskując rewelacyjne rezultaty. Czas Kordiana jest aktualnie drugim czasem w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Po pierwszym dniu pełnym wrażeń i emocji pojechaliśmy do naszego miejsca noclegowego w agroturystyce Pod Baranami, którego właściciele gościli nas przez 3 dni.

Każdy dzień spędzaliśmy na zabawach, grach sportowych i planszowych, a w przerwach startowaliśmy w zawodach. Mimo dużej ilości atrakcji każdy z zawodników na starcie dawał z siebie wszystko, a po zakończeniu wyścigu wracał do zabaw i gier. Na szczególne wyróżnienie zasługuje sztafeta Korony-Swim 7 x 50 st. dowolnym w składzie: Kinga Węska, Patrycja Wira, Tomasz Żmiejko – trener, Kacper Stępniak, Mikołaj Łukawski, Kordian Barusiński, Aleksandra Nawrot, która zajęła trzecią lokatę i zdobyła pokaźny puchar Rycerza Kmity. Liczymy, że za rok znów pojedziemy na zawody do Zabierzowa.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Zawodnik Dystans, styl Miejsce
Barusiński Kordian 1500 m, dowolny 1
Stępniak Kacper 1500 m, dowolny 2
Łukawski Mikołaj 1500 m, dowolny 3
Barusiński Kordian 100 m, zmienny 3
Stępniak Kacper 50 m, dowolny 1
Łukawski Mikołaj 50 m, dowolny 3
Łukawski Mikołaj 100 m, zmienny 3
Stępniak Kacper 100 m, dowolny 2
Łukawski Mikołaj 100 m, dowolny 3
Stępniak Kacper 200 m, dowolny 1
Łukawski Mikołaj 50 m, grzbietowy 3
Stępniak Kacper 50 m, motylkowy 1

 

Galeria Wyniki