X Jubileuszowy Puchar Solnego Miasta 2020 - Wieliczka

19 wrzesień 2020

Po półrocznej przerwie wywołanej pandemią, do startów w zawodach powrócili pływacy z Korony-Swim Kielce. Okazja do sprawdzenia formy nadarzyła się 19 września w Wieliczce na zawodach II Rundy Pucharu Solnego Miasta.

W rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, 10-osobowa grupa naszych reprezentantów z roczników 2009 i 2008 z grupy trenera Tomasza Żmiejko, zaprezentowała się bardzo solidnie udowodniając, że okres kwarantanny nie spowolnił ich sportowego rozwoju. Poprawiali nie tylko swoje rekordy życiowe ale również rekordy klubu a nawet województwa. Zdobyli 8 medali. 4 złote, srebrny i 3 brązowe.

Medaliści:

Aleksandra Prasał - 3 x złoto,
Maciej Nalej - 1 x złoto i 1 raz brąz,
Jeremiasz Kundera -1 raz srebro,
Antoni Górski -1 x brąz,
Sztafeta 4x50m stylem zmiennym chłopców (M. Nalej, J. Kundera, A. Górski, M. Osuch) - brąz

Wszystkie trzy starty Oli Prasał to nowe rekordy klubu. Wyniki które uzyskała to również nowe rekordy okręgu świętokrzyskiego w kategorii dzieci. Warto nadmienić, że rekord województwa na 100m stylem dowolnym utrzymywał się w tabelach przez 13 lat natomiast na 50m stylem motylkowym aż 15 lat. Na koniec zawodów Ola odebrała puchar z soli jako nagrodę dla najlepszej zawodniczki 11-letniej za zdobycie 920 punktów FINA w dwóch startach.
Bardzo blisko poprawienia rekordu klubu na 50m stylem grzbietowym był Maciek Nalej, któremu zabrakło tylko 0,11s. Następnym razem na pewno się uda.
Dużo emocji dostarczyli kibicom chłopcy ze sztafety 4x50m stylem zmiennym. Maciek Nalej, Jeremiasz Kundera, Antek Górski i Mateusz Osuch po zaciętej walce zajęli 3 miejsce.
Wyniki uzyskane przez Olę Prasał, Maćka Naleja oraz naszą sztafetę dają przepustkę do występu w rundzie finałowej, która planowana jest na 17 października 2020 roku.
 
Galeria Wyniki