V Otwarte Mistrzostwa Staszowa

27 wrzesień 2020

Zwycięstwem zakończyliśmy zmagania podczas Mistrzostw Staszowa, które odbyły się w dniach 26-27 września 2020. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia nasi zawodnicy wygrali w klasyfikacji klubowej.

Najlepsi okazaliśmy się również w klasyfikacji medalowej zdobywając aż 48 medali: 27 złotych 11 srebrnych 10 brązowych.
W klasyfikacji na najlepszego zawodnika na 3 miejscu uplasował się O. Krzysiek (1 blok) oraz K. Jasiński (2 blok), 6 miejsce zajął M. Błaut (2 blok). Natomiast wśród najlepszych zawodniczek znalazły się aż 4 nasze dziewczyny. 2 miejsce zajęła J. Michalska, 3 miejsce B.Gil, 4 miejsce Z. Wójcik a 6 miejsce J. Gil.

Ponadto podczas zawodów nasza zawodniczka Aleksandra Prasał ustanowiła dwa nowe rekordy okręgu dzieci na:
200m stylem dowolnym - 2:25.72
100m stylem motylkowym - 1:14.78
Jednocześnie są to nowe rekordy klubu dziewcząt 11-letnich. Jeszcze jeden rekord klubu Ola ustanowiła na: 
200m stylem grzbietowym - 2:43.89

Dwa rekordy klubu dorzuciły również starsze dziewczyny:

Zuzanna Wójcik (13-lat) na 200m stylem dowolnym - 2:19.43

Julia Michalska (15-lat) na 100m stylem motylkowym - 1:06.99

Medale dla Korony-Swim zdobyli:

Kategoria 8 lat

Bartosz Prasał – złoto na 25m stylem grzbietowym i 2 x brąz - na 25m dowolnym i 25m klasycznym
Zuzanna Wojtasiewicz – srebro na 25m stylem klasycznym i brąz na 25m stylem grzbietowym
Kornel Mucha – brąz na 25m stylem motylkowym

Kategoria 10 lat

Oskar Krzysiek - 3 x złoto - na 50m stylem grzbietowym, 50m motylkowym i 100m zmiennym
Julian Stanek – srebro na 50m stylem dowolnym i brąz na 100m zmiennym
Franciszek Lis - srebro na 50m stylem grzbietowym
Adrian Samek – srebro na 50m stylem klasycznym
Bartosz Kowalczyk – brąz na 50m stylem klasycznym
Sztafeta 4x50m zmiennym chłopców w kat. 10 lat i młodsi (F. Lis, A. Samek, B. Kowalczyk, O. Krzysiek) – złoto
Sztafeta 4x50m zmiennym dziewcząt w kat. 10 lat i młodsze (A. Haczkiewicz, H. Haczkiewicz, A. Bocak, W. Nagórna) – srebro

Kategoria 11-12 lat

Aleksandra Prasał – 3 x złoto – na 200m stylem dowolnym, na 100 motylkowym i na 200 grzbietowym
Wiktor Bekier – 2 x złoto – na 100 i 200m stylem dowolnym
Antoni Górski – złoto na 100m stylem motylkowym
Maciej Nalej – srebro na 200m stylem grzbietowym
Jeremiasz Kundera – brąz na 100m stylem klasycznym

Kategoria 13-14 lat

Kacper Jasiński – 3 x złoto – na 100 i 200m stylem dowolnym oraz na 100m stylem klasycznym
Zuzanna Wójcik – złoto na 200m stylem dowolnym, 2 x srebro na 100m stylem motylkowym oraz na 100m stylem dowolnym
Dariusz Krawczyk – złoto na 100m stylem grzbietowym, brąz na 100m stylem motylkowym
Aleksandra Czerwińska – brąz na 200m stylem dowolnym

Kategoria 15-16 lat

Julia Michalska – 3 razy złoto – na 100m stylem grzbietowym, 100m stylem motylkowym i 100m stylem klasycznym
Maciej Błaut – 2 razy złoto na 100m stylem grzbietowym i 100m stylem motylkowym
Beata Gil – złoto na 100m stylem dowolnym i srebro na 100m motylkowym
Szymon Grot – srebro na 100m stylem klasycznym i brąz na 200m stylem dowolnym

Kategoria 17-18 lat

Julia Gil – 2 x złoto – na 100m i 200m stylem grzbietowym
Patrycja Wira – złoto na 100m stylem dowolnym i srebro na 100m stylem grzbietowym

Sztafeta 4x50m zmiennym dziewcząt w kat. 11 lat i starsze (J. Michalska, Z. Wójcik, B. Gil, A. Prasał) – złoto
Sztafeta 4x50m zmiennym chłopców w kat. 11 lat i starsi (D. Krawczyk, K. Jasiński, M. Błaut, S. Grot) – złoto

W dwóch blokach wystartowało łącznie 302 pływaków z 23 klubów z Polski.

Galeria Wyniki