fbpx

2 runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat - Mielec

28 maj 2017

W Mielcu 28.05.2017r. odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. W zawodach brało udział 12 klubów pływackich z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego reprezentowanych przez 92 zawodników.

Z klubu KORONA-SWIM Kielce startowało 16 zawodniczek i zawodników. Nasi pływacy zdobyli 4 srebrne i 6 brązowych medali oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. Najważniejszym celem zawodów było utrzymanie drużynowego drugiego miejsca i poprawienie rezultatów szczególnie w konkurencjach drugiego bloku zawodów. Założenia zostały zrealizowane w pełni, dlatego też po zakończeniu zawodów cała grupa bawiła się w ubraniach w basenie, a po powrocie do Kielc udany start został uczczony szampanem (bezalkoholowym). Należy dodać, że nasza ekipa dzielnie goniła drużynę KSZO Ostrowiec Św. jak dotąd niepokonaną. Tym razem jeszcze się nie udało, ale już czekamy z niecierpliwością na kolejną rywalizację w przyszłym roku.

Miejsca na podium zajęli:

- Beata Gil – 2 miejsce na 100m stylem motylkowym
- Julia Michalska - 3 miejsce na 100m stylem motylkowym
- Maciej Błaut – 2 miejsce na 100m stylem motylkowym, 3 miejsce na 200m stylem zmiennym, 3 miejsce na 400m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na 100m stylem dowolnym
- Alicja Strząbała - 3 miejsce na 200m stylem grzbietowym
- Natalia Sidło – 2 miejsce na 200m stylem klasycznym,
- sztafeta mieszana  – 2 miejsce na 4x50m stylem dowolnym (Olaf Kundera, Alicja Strząbała, Beata Gil, Maciej Błaut)
- sztafeta mieszana  – 3 miejsce na 4x50m stylem zmiennym (Alicja Strząbała, Natalia Sidło, Beata Gil, Maciej Błaut)