fbpx

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat - Busko Zdrój

05 czerwiec 2017

W dniach 4 i 5 czerwca 2017r. pływalnia w Busku Zdroju gościła dzieci 10 i 11-letnie na Drużynowym Wieloboju Pływackim. Zawody te są sprawdzianem umiejętności młodych pływaków i możliwością konfrontacji z rówieśnikami z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło 10 klubów zrzeszonych w ŚOZP, w tym nasza 19-osobowa drużyna.

Zawodnicy Korony-Swim już w pierwszej konkurencji zdobyli medal. Srebro na 50m stylem motylkowym wywalczył Dariusz Krawczyk. Za przykładem kolegi z drużyny ruszyła Aleksandra Czerwińska, która zajęła 3 miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym. Warto dodać że tuż za podium uplasowała się koleżanka Oli, Zuzia Wójcik tracąc zaledwie 0,2s do trzeciego miejsca. Kolejne zdobycze medalowe to srebro Oli na 50m stylem klasycznym oraz brąz Wojciecha Durlika na tym samym dystansie. Pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony bijąc  swoje „życiówki” i dokładając cenne punkty do klasyfikacji drużynowej. Po pierwszym dniu zawodów 10-latkowie zajmowali pierwszą pozycję w „drużynowce” ze 150 pkt przewagi nad Barakudą Starachowice, natomiast 11-latkowie zajmowali czwartą pozycję, tracąc niecałe 100 pkt do trzeciej Foki Sandomierz.

Młodych pływaków Korony-Swim czekał ciężki, drugi blok zawodów, którego celem było utrzymanie pierwszego miejsca wśród 10-latków oraz wejście na podium w rywalizacji 11-latków. Wiadomo było, że zawodnicy z Barakudy legitymują się lepszymi rekordami życiowymi na dystansach drugiego bloku Wieloboju i na pewno będą walczyć o pierwsze miejsce.

Drugi dzień zmagań ponownie zaczęliśmy od zdobycia medalu w pierwszej konkurencji i ponownie jego autorem był Dariusz Krawczyk. Na 100m stylem klasycznym zdobył brąz a w swojej drugiej konkurencji tego dnia dorzucił kolejny brązowy medal na 200m stylem zmiennym. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się 10-latkowie na 100m zmiennym. Każdy z nich poprawił swój dotychczasowy najlepszy rezultat o kilka sekund co zaowocowało trzecim miejscem Oli Czerwińskiej wśród dziewcząt.
Ostatecznie rocznik 2007 obronił pozycje lidera z pierwszego dnia i zwyciężył klasyfikację drużynową 10-latków wyprzedzając faworyta Barakudę Starachowice o 63 pkt.
Zawodnicy 11-letni wskoczyli na najniższy stopień podium zajmując trzecią lokatę.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna na najlepszych zawodników. Aleksandra Czerwińska została trzecią najlepszą zawodniczką 10-letnią natomiast Dariusz Krawczyk zajął trzecie miejsce wśród zawodników 11-letnich.