IV Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu PRO-SWIM 2017 - Zabierzów

07 maj 2017

W sobotę 6 maja 2017 roku, 7 dziewczynek i 6 chłopców z najmłodszej grupy Korony-Swim Kielce z rocznika 2009 wybrało się do Zabierzowa, aby spróbować swoich sił podczas IV Otwartych Mistrzostw w Pływaniu PRO-SWIM 2017. Do zawodów zgłosiło się 25 klubów pływackich z województwa małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.

Zawody odbyły się 7 maja, ale trener Tomasz Żmiejko zabrał swoich młodych podopiecznych dzień wcześniej, aby wyjazd uatrakcyjnić a przy okazji sprawdzić ich samodzielność i odpowiedzialność. Po pełnej wrażeń podróży pociągiem, dzieci zwiedziły Rynek w Krakowie, gdzie zjadły pyszne naleśniki i następnie udały się do hotelu. Rano wyspane i zadowolone przystąpiły do zawodów. Zdobyły 4 medale:
1 złoty – Ola Prasał na 25m stylem dowolnym,
2 srebrne – Jeremiasz Kundera na 25m stylem klasycznym i Maks Konopka na 25m stylem grzbietowym,
1 brązowy – Ola Prasał na 25m stylem grzbietowym.
Oprócz startów indywidualnych zawodnicy zaprezentowali się w konkurencji sztafet 4x25m stylem dowolnym. Z trzech naszych drużyn sztafetowych najlepsza zajęła 6-miejsce. Trzeba jednak dodać że nasi zawodnicy rywalizowali z dziećmi o rok starszymi. Po zakończeniu imprezy mali sportowcy zjedli pizzę i wyruszyli w podróż powrotną do Kielc.
Trener Tomek oraz pozostali opiekunowie zgodnie stwierdzili, że dzieci są świetnie przygotowane i zdyscyplinowane, co w ogromnym stopniu jest zasługą trenera Michała Ociepy, który opiekował się nimi przez pierwszą część obecnego sezonu.

Galeria Wyniki