3 runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - Sandomierz

07 maj 2017

W miniony weekend 129 zawodników z dziesięciu klubów walczyło o ligowe punkty na Pływalni „Błękitna Fala” w Sandomierzu. Nasz klub reprezentowała 18-osobowa drużyna chłopców i dziewcząt 11,10-letnich i młodszych.

Do rywalizacji pływacy Korony przystąpili z trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej i tą pozycję na koniec zawodów zdołali utrzymać, powiększając przewagę nad czwartym Salosem Cortile Kielce. Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali cenne rezultaty bijąc nieraz o wiele sekund swoje rekordy życiowe. Ponadto nasi młodzi zawodnicy 10-krotnie znajdowali się w najlepszej 6 zawodników danej konkurencji i w tym czterokrotnie zajmowali miejsca na podium:
Wiktor Bekier – 2 miejsce na 50m st. grzbietowym i 50m st. klasycznym
Aleksandra Czerwińska – 3 miejsce na 100m st. zmiennym
Krawczyk Dariusz – 2 miejsce na 50m st. motylkowym
Na zakończenie zawodów dużo powodów do radości dała sztafeta mieszana 4x50 st. dowolnym (Bekier, Wójcik, Durlik, Czerwińska), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci 10-lat i młodszych, wyprzedzając Barakudę Starachowice o zaledwie 0,7 sekundy. Niewiele zabrakło naszej drugiej sztafecie (Sell, Olszewska, Litwin, Heliosz) do zajęcia trzeciego miejsca na podium i ostatecznie zajęli 4 miejsce.
Kolejna runda Małej Ligi rozegrana zostanie dopiero po wakacjach,10 października na pływalni „Orka” w Kielcach.

Galeria Wyniki