Korona-Swim na obozie sylwestrowym w Szklarskiej Porębie

03 styczeń 2015

Ostatnie dni grudnia i pierwsze stycznia grupa starsza w składzie: Kordian Barusiński, Mikołaj Łukawski i Kacper Stępniak wraz z trenerem Tomaszem Żmiejko spędziła w Szklarskiej Porębie. Jedną z głównych, ale nie jedynych atrakcji tego spotkania, było codziennie bieganie na nartach.

Sylwestrowy obóz na biegówkach odbywał się w Szklarskiej Porębie od 27 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 roku. Niemal każdego dnia były wyjazdy do Jakuszyc gdzie zajęcia prowadził doskonały instruktor Adam Musioł trener Orki Lubań. Bywały dni, że rano były zajęcia na biegówkach, a wieczorem grupa szła na narty zjazdowe.

Jedną z ważniejszych atrakcji pobytu był wspólny sylwester trzech klubów pływackich: Korona-Swim Kielce, Orka Lubań i MKS Znicz Koszalin. Najpierw w domu wypoczynkowym w Szklarskiej Porębie, później wszystkie kluby poszły razem na stok narciarski SkiArena Szrenica i tam uczciły nadejście nowego roku. Sylwestrowy obóz na biegówkach miał być przede wszystkim treningiem wytrzymałości i wydolności, więc rozkład zajęć celowo był mocno napięty. Oprócz biegówek na zawodników czekało wiele innych atrakcji. Do najważniejszych należy wymienić treningi na basenie sportowym, wyjazd do Świeradowa Zdroju na narty zjazdowe, odnowa biologiczna w saunach, wieczorne gry planszowe oraz stretching.

- Jestem zdania, że nie ma lepszej formy powitania kolejnego roku, niż uczynienie to w sposób aktywny, na sportowo, w dodatku w gronie najlepszych zawodników, którzy lubią biegać na nartach i trenować - powiedział Tomasz Żmiejko trener ekipy.

 

Galeria