fbpx

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci - Kielce

27 maj 2023

Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10-11 lat odbył się w tym roku w Kielcach na pływalni "Orka" w dniach 26-27.05.2023. Do zawodów zgłosiło się 95 zawodników z 7 świętokrzyskich klubów.

Młodzi zawodnicy Korony-Swim stawali 18 razy na podium: 8 x pierwsze, 3 x drugie, 7 x trzecie.
Najwięcej medali dla naszej ekipy zdobył Bartosz Prasał. Bartek 3 razy odbierał złoto i 1 raz srebro. Jeden złoty i dwa brązowe medale wywalczył Kornel Mucha. Ignacy Szewczyk dwa razy stawał na podium odbierając dwa medale brązowe.
Wśród dziewcząt złoty i brązowy medal zdobyła coraz mocniejsza Kornelia Kubicz. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Amelia Grzegorczyk, która zdobyła srebro i brąz. Do medalowego dorobku Korony-Swim Kielce brąz dołożyła także Lena Gąsiorek.
Duże brawa należą sie naszym sztafetom które zdobyły 3 złote i jeden srebrny medal. Chłopcy w konkurencji 4x50 zmiennym i 4x50 dowolnym oraz dziewczyny na 4x50 dowolnym nie mieli sobie równych natomiast sztafeta 4x50 zmiennym dziewcząt zakończyła rywalizacje na drugim mejscu.
Nasi pływacy z rocznika 2012 pewnie zwyciężli w klasyfikacji klubowej a wynik jaki osiągnęli - 8306 pkt, daje szansę na wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim wśród 11 latków.
W klasyfikacji na najlepszego zawodnika (za sumę puktów Fina) drugie miejsce zajął Bartosz Prasał a Ignacy Szewczyk był trzeci.