fbpx

Feniks Pool Party - 2 edycja - Dębica

07 maj 2022

Piąte miejsce w klasyfikacji medalowej a szóste w klasyfikacji punktowej zajęli zawodnicy Korony-Swim Kielce na zawodach, które odbyły się 6-7 maja na 50-metrowej pływalni w Dębicy. Feniks Pool Party zgromadziło 633 zawodników z 49 klubów.

Podopieczni trenera Tomasza Żmiejko zdobyli łącznie 19 medali (7 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych). W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów w swojej kategorii wiekowej (13 lat) zwyciężyła Aleksandra Prasał. Drugie miejsce w tej klasyfikacji wśród 14-latków zajął Antoni Górski, a w kategorii 11 lat i młodsi drugi był 10-letni Bartosz Prasał. Rekord okręgu świętokrzyskiego na 50m grzbietem poprawiła Aleksandra Prasał. Wynik ten to również rekord klubu w kategorii od 13 lat do seniorów. Ola dołożyła jeszcze rekord kubu na 50m stylem motylkowym w kategorii 13 lat.