fbpx

XXII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Myślenic

13 marzec 2022

Prosto z Wieliczki zawodnicy Korony-Swim Kielce udali się do Myślenic gdzie wzięli udział w zawodach o Puchar Burmistrza.

Podczas niedzielnych startów w Myślenicach nasi zawodnicy wywalczyli 16 medali: 11 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Taki dorobek dał Koronie-Swim drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kornel Mucha – srebro i brąz

Sporo emocji przyniosły wyścigi sztafet mieszanych 4x50m stylem zmiennym. Oliwia Karczewska, Maksymilian Konopka, Antoni Górski i Ola Prasał po zaciętej walce zwyciężyli z drużyną z STP Nowy Sącz i odebrali okazały Puchar.

Nasi zawodnicy odbierali również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką zawodów w Myślenicach została Aleksandra Prasał a drugim najlepszym zawodnikiem został Antoni Górski.