Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat - Olsztyn

19 grudzień 2021

Zuzanna Wójcik, Karolina Sell oraz Igor Litwiński to trójka naszych zawodników, która wzięła udział w tegorocznych Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. Zawody odbyły się w dniach 17-19 grudnia na pływalni „Aquasfera” w Olsztynie.

W trakcie Mistrzostw wysoką formę prezentowała Zuzanna Wójcik. Podopieczna trenera Bartosza Gałoty już w pierwszym dniu wywalczyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym. Drugi dzień zmagań pozostawił lekki niedosyt. Zuzia w rywalizacji na 400m stylem dowolnym prowadziła przez większą część dystansu ale ostatecznie zakończyła wyścig na najbardziej nielubianym przez sportowców 4 miejscu. Na podium nasza zawodniczka wróciła trzeciego dnia zdobywając srebro na dystansie 800m dowolnym.
Uzyskane przez Zuzie wyniki to nowe rekordy klubu w kategoriach od 14 lat do seniorów i od teraz wynoszą odpowiednio:

- 200m dowolnym – 2:09,14
- 400m dowolnym – 4:31,31
- 800m dowolnym – 9:19,02

 
Galeria Wyniki