Olimpiada Pływacka Dzieci I Młodzieży - Radom

23 październik 2021

W miniona sobotę nasz klub wziął udział w X zawodach dzieci i młodzieży w Radomiu. W zawodach wystartowało 303 zawodników z 22 klubów w tym liczne kluby warszawskie, które jak wiadomo do słabych nie należą.

Zdobyliśmy 35 medali, co dało nam 3 lokatę w klasyfikacji medalowej i nasz dorobek to: 10 złotych, 16 srebrnych, oraz 9 brązowych. Gratulujemy wszystkim medalistom. Po sobotnich zawodach po raz kolejny trzeba będzie aktualizować tablice rekordów klubu. Dwie zawodniczki poprawiały rekordy i są to:
Aleksandra Prasał - 50m grzbietowy - 32.77- kat.12 i 13 lat
Zuzanna Wójcik - 400m dowolny - 4.36.19 - kat. 14,15, 16 oraz 17 i starsi
Aleksandra Prasał na zakończenie zawodów otrzymała pamiątkową statuetkę za zwycięstwo w klasyfikacji dziewcząt 11-12 lat, za sumę punktów z dwóch najlepszych startów podczas zawodów.
Dużo emocji dostarczyła rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, w walce tej liczyły sie 3 kluby: Ochota Warszawa, Wodnik Radom oraz My. Z tych zmagań zwycięsko wyszedł nasz klub i Ochota Warszawa, z która zajęlismy pierwsze miejsce w "generalce" ale decyzją sędziów sami mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa ze względu na większą ilość punktów zdobytych w sztafetach.

Galeria Wyniki