fbpx

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików - I runda - Ostrowiec Św.

28 marzec 2021

W dniach 27-28.03 zawodnicy Korony-Swim Kielce, z roczników 2009 i 2008, rywalizowali na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. W sumie na słupkach startowych stanęło158 zawodników z 15 klubów z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Nasi 12-latkowie zgromadzili na koncie 10892 pkt i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Natomiast 13-latkowie (było ich tylko 4) zajęli 7 miejsce.
W klasyfikacji medalowej okazaliśmy się najlepsi! Zdobyliśmy 22 medale, w tym 13 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.

- Sztafeta 4x50 dowolnym 12-lat (Prasał, Osuch, Konopka, Nalej) - złoto

Po zawodach nastąpią również zmiany na klubowej tablicy rekordów o które postarali się:

- Aleksandra Prasał - 200m grzbietowym – 2:31.30 s - 12/13/14/15/16 lat
- Aleksandra Prasał - 200m zmiennym – 2:36.11s - 12 lat
- Wiktor Bekier - 400m dowolnym – 4:27.15 s - 13 lat
- Wiktor Bekier - 200m dowolnym – 2:10.64 s - 13 lat

Brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników. Każdy z nich dorzucił cenne punkty i przyczynił się do bardzo dobrego wyniku punktowego, który daje szanse na wysokie miejsce w zestawieniu ogólnopolskim.