fbpx

2 runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - Busko Zdrój

16 marzec 2019

Na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju w dniu 16 marca 2019 rozegrana została 2 runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Do rywalizacji przystąpiło 162 zawodników z 11 klubów wśród których znalazło się 19 reprezentantów Korony-Swim Kielce.

Podopieczni trenerów Tomasza Żmiejko i Bartosza Gałoty stawali 5-krotnie na najwyższym stopniu podium, 4-krotnie na drugim miejscu i tyle samo na trzecim. W klasyfikacji punktowej, podobnie jak w pierwszej rundzie nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce za KSZO, Barakudą oraz Salosem.

- Sztafeta dziewcząt 14 lat - 1 miejsce na 4 x 100m stylem zmiennym (J. Michalska, A. Czerwińska, B. Gil, Z. Wójcik),
- Sztafeta chłopców 14 lat - 2 miejsce na 4 x 100m stylem zmiennym (K. Janus, K. Jasiński, M. Błaut, O. Kundera)

Bardzo dobrze w ligowy sezon 2019 weszła Zuzanna Wójcik, która zwyciężyła we wszystkich swoich dotychczasowych startach w Dużej Lidze i po dwóch rundach jest liderką w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt 12-letnich. Kolejna runda Dużej Ligi odbędzie się 13.04.2019 w Sandomierzu.