Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego - Ostrowiec Św.

21 październik 2018

Wiele pozytywnych wrażeń i emocji przyniosły zawodnikom, trenerowi i kibicom Korony-Swim Kielce Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego, które odbyły się na „Rawszczyźnie” w Ostrowcu Św. w dniach 20-21 października br.

Sześcioro reprezentantów Korony-Swim zdobyło aż 22 medale. W klasyfikacji medalowej Młodzików nasza drużyna zajęła drugie miejsce ustępując jedynie dużo liczniejszej reprezentacji KSZO Ostrowiec. Maciek Błaut zdobywał medale w każdej konkurencji w której startował. Został drugim najlepszym 13-latkiem Mistrzostw. Zwyżkę formy widać u Kamila Janusa i Olafa Kundery. Świadczą o tym nowe rekordy życiowe ustanawiane praktycznie w każdym starcie. Olaf, zdobywca 4 medali został szóstym młodzikiem mistrzostw. Kamil uplasował się tej klasyfikacji oczko wyżej, na piątym miejscu (klasyfikacja ta tworzona była wg sumy punktów FINA za trzy najlepsze wyniki). Czwartą najlepsza zawodniczą w kategorii młodziczek została Beata Gil, zdobywczyni 4 medali. Świetnie zaprezentowała się Julia Michalska. Zdobywczyni aż 6 medali, również poprawiała rekordy życiowe w każdym swoim występie i w klasyfikacji najlepszych młodziczek zajęła 5 miejsce. Julia swoim startem na 100m stylem motylkowym zapewniła sobie zwycięstwo w kategorii młodziczek a jej wynik był jednocześnie drugim wynikiem Mistrzostw w kategorii Open. Drugi medal dla Korony-Swim Kielce w kategorii Open wywalczyła Julia Gil zajmując 3 miejsce w wyścigu na 200m stylem grzbietowym.
Zarówno naszym zawodnikom jak i trenerowi Tomaszowi Żmiejce należą się gratulację. Widać, że ciężka praca na treningach przynosi efekty.
 
Galeria Wyniki