fbpx

2 runda Świętokrzyskie - Już Pływam - Busko Zdrój

06 maj 2018

W dniu 6 maja, na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się druga w tym roku runda zawodów „Już Pływam”. W zawodach organizowanych dla dzieci 9-letnich i młodszych wystartowało 78 zawodników z naszego województwa z 7 klubów pływackich.

Korona-Swim Kielce udała się na zawody w 16-osobowym składzie. 8 dziewczynek i 8 chłopców, z roczników 2009 i 2010 dzielnie walczyło o jak najlepsze wyniki w swoich konkurencjach. 10-krotnie stawali na podium. 5 razy na stopniu najwyższym, 1 raz na drugim i 4 razy zajmowali miejsce trzecie. Dwa zwycięstwa odniosła Aleksandra Prasał. Ola z dużą przewagą wygrała 50m stylem dowolnych a następnie wygrała zmagania na 25m stylem motylkowym. Dwa razy na pierwszym stopniu podium stawał nasz przedstawiciel rocznika 2010, Adrian Sander. Adrian jako pierwszy meldował się na mecie w konkurencji 25m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Konkurencję 50m stylem klasycznym wygrał Jan Dąbrowski. Janek zajął ponadto 3 miejsce na 25m stylem motylkowym. Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stawała Oliwia Karczewska (na 50m stylem klasycznym oraz 25m stylem motylkowym). Miejsca na podium wywalczyli również Maciej Nalej (drugie miejsce na 50m stylem dowolnym) oraz Maksymilian Konopka (trzeci na dystansie 50m stylem klasycznym). Do Buska poza młodymi sportowcami wybrała się również spora grupa kibiców (rodziców oraz dziadków) aby wspierać i dopingować swoje pociechy. Kolejne zawody z cyklu „Już pływam” odbędą się po wakacyjnej przerwie w Sandomierzu.