fbpx

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat - Ostrowiec Św.

25 marzec 2018

W dniach 24-25.03.2018 w Ostrowcu Świętokrzyskim na Pływalni Rawszczyzna odbyła się 1 runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat. Przez dwa dni młodzież z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego walczyła o medale, dyplomy oraz poprawienie swoich życiowych rekordów.

W zawodach udział wzięło 209 zawodników i zawodniczek z 15 klubów pływackich. Koronę-Swim Kielce reprezentowała 9-osobowa grupa z rocznika 2005. Bardzo dobry występ zaliczył Maciej Błaut. Zdobył dwa złote i dwa srebrne medale. Dwa srebrne i dwa brązowe medale wywalczyła Beata Gil. Brązowy medal zdobyła również Natalia Sidło. Dodatkowo Maciej Błaut okrasił swój start dwoma nowymi rekordami klubu 13-latków na 200m grzbietowym oraz na 100m motylkowym.
Na zakończenie zawodów srebrny medal zdobyła nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie: Olaf Kundera, Julia Michalska, Beata Gil, Maciej Błaut.
W klasyfikacji drużynowej młodzików 13-letnich zajęliśmy wysokie, drugie miejsce ustępując jedynie pływakom z KSZO Ostrowiec.
Gratulujemy zawodnikom udanych startów, zdobytego pucharu i pobitych "życiówek".