fbpx

Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych

14 marzec 2018

Zakończyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych. Zorganizowane przez kielecki MOSiR zawody odbyły się,  jak co roku w trzech etapach. Na pływalni "Foka" jako pierwsze na starcie stanęły dzieci z klas 1-2. W kolejnym etapie rywalizowały klasy 3-4. Tegoroczną rywalizację kieleckich "podstawówek" zamknęły zawody klas 5-7.

W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowały się dzieci na co dzień trenujące pływanie w Koronie-Swim Kielce. Praktycznie w każdym roczniku oraz w każdej konkurencji na podium zobaczyć mogliśmy któregoś z naszych podopiecznych.
Po dwa złote medale w swoich konkurencjach zdobyli: Oliwa Nega i Jeremiasz Kundera z klas drugich, Aleksandra Prasał  i Antoni Górski z klas trzecich, Dariusz Krawczyk z klasy piątej, Julia Michalska z klasy szóstej oraz Beata Gil, Natalia Sidło oraz Maciej Błaut z klas siódmych. Miejsca na podium zajmowali również: Amelia Bocak, Julia Cieplińska, Oliwia Karczewska, Izabela Boruń, Maja Jaworek, Zuzanna Wójcik, Karolina Sell, Aleksandra Czerwińska, Maria Segieta, Wiktoria Jagielska,  Antoni Szostak, Jan Dąbrowski, Krzysztof Kobiałka, Maksymilian Konopka, Piotr Oleś, Mateusz Osuch, Wojciech Durlik, Szymon Morawski, Wiktor Bekier, Kacper Jasiński, Kamil Janus, Jan Banach, Piotr Orzeł, Olaf Kundera.
Swoją dominacje wśród kieleckich szkół potwierdziła Szkoła Podstawowa nr 25, w której pracują nasi trenerzy - Tomasz Żmiejko i Bartosz Gałota. SP 25 zdecydowanie zwyciężyła generalną klasyfikacje punktową i medalową we wszystkich etapach.