III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka - Dębica

17 grudzień 2017

16-17 grudnia, w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, odbyła się III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka organizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak.
Udział w zawodach wzięło niemal 700 pływaków z 75 klubów w wieku od 8 do 14 lat. Koronę-Swim Kielce reprezentowała grupa 24 zawodników.

Były to dla naszej ekipy trudne ale i bardzo udane zawody. Nasi pływacy zdobyli 12 medali (2 złote, 9 srebrnych i 1 brązowy). Ustanowili 11 rekordów naszego klubu. 2 rekordy od tych zawodów należą do Beaty Gil (200m stylem motylkowym oraz 50m stylem grzbietowym). Zuzia Wójcik mimo że ma 10 lat pobiła rekord 11 latek na 200m stylem dowolnym. Natalia Sidło to nowa rekordzistka klubu na 50m stylem klasycznym. Natomiast Maciej Błaut ustanowił aż 7 rekordów we wszystkich swoich 7 startach. 6 z nich to nowe rekordy województwa świętokrzyskiego. Ponadto Ola Prasał, która wywalczyła 5 medali (1 złoty i 4 srebrne), otrzymała tytuł trzeciej najlepszej zawodniczki rocznika 2009 oraz nagrodę specjalną Otylii Jędrzejczak. Wszystkie medale i nagrody wręczała osobiście Otylia oraz pięcioboistka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio, Oktawia Nowacka.

Medale dla Korony-Swim Kielce zdobyli:
- Aleksandra Prasał - 2 miejsce na 50m st. motylkowym
- Maciej Błaut - 2 miejsce na 50m st. grzbietowym
- Mateusz Osuch - 1 miejsce na 50m st. motylkowym
- Filip Morawski - 2 miejsce na 50m st. motylkowym
- Aleksandra Prasał - 2 miejsce na 50m st. dowolnym
- Aleksandra Prasał - 2 miejsce na 100m st. dowolnym
- Mateusz Osuch - 3 miejsce na 100m st. dowolnym
- Oliwia Karczewska - 2 miejsce na 100m st. klasycznym
- Aleksandra Prasał - 2 miejsce na 100m st. grzbietowym
- Julia Gil - 2 miejsce na 100m st. grzbietowym
- Aleksandra Prasał - 1 miejsce na 100m st. motylkowym
- Maciej Błaut - 2 miejsce na 100m st. motylkowym

W trakcie 3-dniowego wyjazdu, poza emocjami sportowymi byly też chwile relaksu. Zabawa w Aquaparku oraz dyskoteka na której dzieci mimo zmęczenia całodniowymi zmaganiami świetnie bawiły sie wspólnie z Otylią Jędrzejczak. Dopisywało nam również szczęście w odbywającej się podczas imprezy loterii. W ręce kilku naszych zawodników powędrowały nagrody w postaci książek oraz sprzętu AGD.

  
Galeria Wyniki