Świętokrzyskie Już Pływam - Ostrowiec Św.

08 kwiecień 2017

W sobotę, 8 kwietnia 2017 roku, Pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim gościła naszych najmłodszych zawodników rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem na zawodach „Świętokrzyskie – Już Pływam”. Pływacy z roczników 2008, 2009 i 2010 rywalizowali na dystansach 25m i 50m stylem dowolnym, 25m i 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.

W imprezie uczestniczyło 132 dzieci z 7 klubów, w tym 25 z Korony-Swim Kielce. Szczególne słowa uznania należą się najmłodszym zawodnikom z rocznika 2010, Adrianowi Sanderowi i Amelii Bocak. Adrian dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium zyciężając na 25m stylem dowolnym i grzbietowym, natomiast Amelia zajęła drugie miejsce na 25m w stylu dowolnym oraz trzecie na 25m w stylu grzbietowym. Wyróżnić trzeba również Aleksandrę Prasał, która wygrała rywalizację na 25m stylem grzbietowym i zajęła drugie miejsce w wyścigu na 25m stylem dowolnym nieznacznie ustępując zawodniczce KSZO Ostrowiec. Jak można było przewidzieć dobrze zaprezentował sie Wiktor Bekier, który zajął pierwsze miejsce w wyścigu na 50m stylem dowolnym i drugie na 50m stylem klasycznym. Na drugim stopniu podium stanęła również nasza sztafeta 4x50m stylem dowolnym chłopców w składzie (W. Bekier, J. Kundera, M. Konopka, J. Dąbrowski).
Po zawodach trener Tomasz Żmiejko podkreślił, że wszyscy zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Na koniec każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy certyfikat udziału w tegorocznej edycji "Już Pływam" oraz słodki poczęstunek.
Gratulacje za determinację i sportową walkę do końca należą sie wszystkim naszym młodym adeptom pływania!

Galeria Wyniki