I Letnie Mistrzostwa klubu MUKP Korona-Swim Kielce za nami

16 czerwiec 2016

W miniony czwartek (16.06) na pływalni „Jurajska” przy SP25 odbyły się zawody naszego klubu, które były jednocześnie zakończeniem sezonu pływackiego. W imprezie wzięło udział 146 zawodników ze wszystkich grup treningowych, nauki pływania, a także dzieci niepełnosprawne.

Dla najmłodszych pływaków było to pierwsze doświadczenie z występem na zawodach. Mieli oni do przepłynięcia 25 m dowolnie i z tym zadaniem poradzili sobie bez najmniejszych problemów. Zawodnicy z rocznika 2007 i starsi startowali na dystansach 50 metrowych. Po występach indywidualnych zostały rozegrane wyścigi sztafetowe 4 x 50 m st. dowolnym po jednej osobie z danej grupy treningowej. Nagrodą dla zwycięskiej sztafety był tort w formie pływalni, natomiast dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych była ufundowana nagroda rzeczowa w postaci bidona marki TYR. Zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 10 byli nagradzani słodkimi medalami z karmelu wykonanymi przez Manufakturę Słodyczy w Kielcach.

Podczas zawodów pożegnaliśmy reprezentanta naszego klubu Igora Szafarczyka, który postanowił zakończyć swoją przygodę z pływaniem związku z podjęciem studiów poza Kielcami.

Galeria Wyniki