fbpx

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych 14 lat i Juniorów 16 - lat

11 grudzień 2022

W dniach 9-11 grudzień 2022 nasi pływacy wzięli udział w rocznikowych Mistrzostwach Polski. W Olsztynie, gdzie rywalizowali 14 latkowie, nasz klub reprezentowali Wiktor Bekier i Antoni Górski natomiast w Gorzowie Wlkp do rywalizacji 16 latków przystąpił Kacper Jasiński.

Dorobek naszych pływaków to dwa medale (srebro i brąz), 6 Finałów A oraz 2 Finały B.

Oba medale są autorstwa niezawodnego Wiktora Bekiera, który srebro wywalczył na 200m stylem dowolnym a brąz na 1500m dowolnym. Do tego dorobku Wiktor dołożył jeszcze 5 miejsce na 400 dowolnym. Każdy start naszego wychowanka a obecnie ucznia SMS w Oświęcimiu to nowy rekord:
200m dowolny – 1:55.65s – rekord klubu oraz województwa 14 latków
400m dowolny – 4:07.90s – rekord klubu 14 i 15 latków
1500m dowolny – 16.26.08s – rekord klubu 14 latków

Antoni Górski wystąpił w trzech Finałach A oraz w jednym Finale B. Najwyżej sklasyfikowany został w finale 200m motylkiem w którym zajął 8 miejsce bijąc rekord klubu 14 latków wynikiem 2:14.00s. Antek w finale 100m motylkiem był 10 a finał 400m zmiennym ukończył na 9 pozycji.

Wśród 16 latków, 5 miejsce na 1500 dowolnym wywalczył Kacper Jasiński. Ponadto Kacper zajął 6 miejsce w finale 400 dowolnym a na 200 dowolnym sklasyfikowany został na 11 miejscu w Polsce.