fbpx

VI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa

18 czerwiec 2022

18 czerwca odbyły się VI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa. W zawodach zorganizowanych na otwartym, 50-metrowym basenie w Andrychowie udział wzięło 45 klubów z Polski, Czech i Ukrainy, co dało łącznie liczbę 354 uczestników.

Koronę-Swim Kielce reprezentowało 15 zawodników, którzy zdobyli łącznie 34 medale. Indywidualnie 12 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych. Złoto i brąz dołożyły nasze sztafety 4x100 zmiennym. Nasi 13-latkowie wygrali ranking medalowy! Klasyfikację Multi-medalistów zwyciężyła Ola Prasał zdobywając 6 złotych medali i 1 brązowy. Ola wygrała również klasyfikacje na najlepszą zawodniczkę 13-letnią za największą ilość punktów FINA zgromadzoną w 4 startach. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Oliwia Piwońska a trzecie Maja Chrabąszcz. Drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika 13-lat zajął Maks Konopka. Czwarte miejsce wśród 14-latków zajął Antek Górski. Wśród zawodników 10-letnich i młodszych czwarte miejsce wywalczył Kornel Mucha a piąte Ignaś Szewczyk.