II Letnie Mistrzostwa Klubu MUKP Korona-Swim Kielce - pływanie

22 czerwiec 2017

Po biegu na orientacje oraz meczu piłkarskim, trzecią i ostatnią częścią II Letnich Mistrzostw Klubu MUKP Korona-Swim Kielce były zawody pływackie. Odbyły się one w czwartek, 22 czerwca 2017 roku, na pływalni "Jurajska" w Kielcach.

W pierwszym bloku zawodów wystąpili pływacy z grup treningowych Korony-Swim. 40 zawodniczek i 37 zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe, rywalizowało na dystansie 50m stylem dowolnych. Publiczność zgromadzona na trybunach, oprócz startów indywidualnych, obejrzała również zmagania sztafet na dystansie 5x50m stylem dowolnym. Każda sztafeta składała się z przedstawiciela poszczególnych kategorii wiekowych. Po bardzo zaciętej walce zwycięstwo odniosła sztafeta w składzie: Zuzanna Chęcina (rocznik 2003), Wiktoria Zajęcka (2006), Aleksandra Prasał (2009), Wojciech Durlik (2007) oraz Alicja Strząbała (2005).
W drugim bloku, 23 dziewczynki i 24 chłopców z grup nauki i doskonalenia pływania, zaprezentowało swoje umiejętności na dystansie 25m stylem dowolnych. Dla zdecydowanej większości uczestników tego bloku były to pierwsze w życiu zawody. Nie zabrakło więc emocji.

Zawody te były również pożegnaniem dwojga naszych świetnych zawodników, kończących swoją przygodę z pływaniem. Wielokrotnego Mistrza i medalisty Mistrzostw Polski, Kacpra Stępniaka oraz Oliwii Maciążek. W podziękowaniu za wieloletnie reprezentowanie barw naszego Klubu, za wysiłek i za trud włożony w treningi oboje otrzymali burzę braw oraz pamiątkowe statuetki.

Galeria Wyniki